Odnowienie profesji zakonnej br. Jarosława (2022)

Tegoroczne odnowienie ślubów zakonnych przez brata Jarka Krupę z Nowej Soli, odbyło się w niecodziennym dla takiej uroczystości miejscu, mianowicie w kaplicy klasztornej Braci Chrystusa Cierpiącego. Liturgii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił, ordynariusz diecezji Radomskiej Je. bp. Marek Solarczyk, to na Jego ręce br. Jarek ponowił swoja sympliczna profesję Rad Ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

Przez Wezwanie Boże każda osoba konsekrowana została powołana do tworzenia szczególnej, oblubieńczej więzi z Chrystusem, która znajduje swoje dopełnienie poprzez konsekrację, czyli złożenie ślubów: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Za Przykładem Pana Jezusa, w całkowitym oddaniu się Ojcu i zaufaniu w prowadzenie Ducha Świętego. W praktyce polega to na pragnieniu by oddać Jemu całe swoje życie i umiejętności, by kochać Go, służyć Mu za wzorem Naszych Świętych Ojców Franciszka I Pio szczególnie wszystkim Chorym i cierpiącym na duszy i ciele, a jednocześnie w tej relacji uczyć się Jego spojrzenia pełnego miłości na ludzi i być świadkami jego dobroci i miłosierdzia, które chcemy okazać wszystkim bez wyjątku. Jak wzór na tej drodze dał nam swojego Syna, Chrystusa-Sługę i abyśmy szli za Nim jego śladami (1P 2,21).

To czego przez konsekrację pragnę się uczyć, to szukania woli Oblubieńca; w sposób szczególny na modlitwie, otoczony wspólnotą Braci, którzy wspólnie tworzyć mamy Jego szczególną rodzinę, kroczącą za wskazaniami naszego Założyciela Ojca Albina.> – komentuje br. Jarosław

Dodaj komentarz