XXXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Braci zakonnych

„Być braćmi dzisiaj – posłani w pokoju Chrystusa”, to hasło tegorocznej 39-tej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Braci Zakonnych na Jasną Górę, która odbyła się w dniach 13-14 października 2022 r. Wzięli w niej udział także 😁 Bracia Chrystusa Cierpiącego. Podczas tegorocznej pielgrzymki braci Słowo Boże wygłosili: o. bp Damian Muskus OFM, Biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, który podczas swojej konferencji podjął temat: „Dzisiejsza sytuacja świata i Kościoła – najważniejsze wyzwania dla braci zakonnych”.

Bazując na dokumencie Kongregacji ds. Życia Konsekrowanego z 2016 r., poświęconego tożsamości i misji brata zakonnego w Kościele, wymienił różne sposoby odpowiadania braci zakonnych na wyzwania współczesności. Drugim z zaproszonych gości był o. Krzysztof Dyrek SJ, który podjął rozważanie na temat „Aktualnych wyzwań w formacji braci zakonnych”.

Trzecim i zarazem ostatnim przewodnikiem podczas tegorocznej pielgrzymki był o. bp Jacek Kiciński CMF, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej, a także przewodniczący Komisji KEP ds. życia konsekrowanego. W homilii na zakończenie naszego spotkania przypomniał nam, że „podejmując współpracę ze świeckimi, będąc braćmi pośród braci, by móc służyć i nie zatopić się w doczesności, trzeba mieć przede wszystkim czas dla Boga”.

Dodaj komentarz