Rekolekcje Grupy Modlitewnej św. O. Pio

W dniach 2 – 4 czerwca 2023 roku odbyły się rekolekcje Grup Modlitwy O Pio z Kałkowa, Starachowic, Szydłowca oraz różnych miejscowości diecezji siedleckiej. Podobnie jak w poprzednich latach spotkaliśmy się w Ośrodku Rekolekcyjno-Wypoczynkowym „Eremy”. Zorganizował je br. Mariusz Kuskowski ze Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego we współpracy z br. Zdzisławem Dmitrocą, br. Adamem Sztukiewiczem i br. Jackiem Hoff.
Tematem tegorocznych rekolekcji było zgłębianie duchowości świętego stygmatyka z góry Gargano. Konferencje i homilie obejmowały m.in. takie treści jak: duchowe ojcostwo, wartość i znaczenie krzyża i cierpienia, miłość i posłuszeństwo Kościołowi w życiu św. Ojca Pio. Rekolekcje prowadził br. Paweł Bolibok ze Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego.

Poza w wspomnianymi konferencjami i homiliami, uczestnicy brali udział w codziennej Mszy Świętej, adoracji Najświętszego Sakramentu, medytacji słowa Bożego przygotowanej przez jednego z braci, procesji wynagradzającej w pierwszą sobotę miesiąca połączonej z modlitwą różańcową, nabożeństwie czerwcowym, była również możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty czy indywidulanej rozmowy, a na koniec rekolekcji każdy z uczestników otrzymał indywidulane błogosławieństwo relikwiami św. Ojca Pio. 

Czas tych rekolekcji sprzyjał zatrzymaniu się nad słowem Bożym, modlitwie, refleksji po naukach rekolekcjonisty, a także wspólnym rozmowom. Brało w nich udział ok. 60 osób.

Link do Relacji w Radomskim dodatku do Gościa Niedzielnego>  https://radom.gosc.pl/doc/8361144.Dla-Grup-Modlitwy-Ojca-Pio

Dodaj komentarz