XXI Ogólnopolskie Czuwanie Grup Modlitwy Ojca Pio

Świadkowie tajemnicy” to hasło XXI Ogólnopolskiego Czuwania Grup Modlitwy Ojca Pio, które w sobotę, 17 czerwca 2023 r., odbyło się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystym wprowadzeniem relikwii św. Ojca Pio do łagiewnickiej świątyni. Czciciele Ojca Pio z całej Polski w tym również 20 osobowa grupa modlitwy Ojca Pio z Sanktuarium Matki Bożej Świętokrzyskiej w Kałkowie będąca pod opieką p. Anny Świrty i duchowym patronatem br. Pawła Boliboka ze wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego, modlili się w Godzinie Miłosierdzia i wysłuchali konferencji ks. prof. Roberta Skrzypczaka, br. dr. Błażeja Strzechmińskiego OFMCap oraz br. dr. Romana Ruska OFMCap z San Giovanni Rotondo. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza święta, której przewodniczył Ks. Bp Jan Zając.

Zebranych w łagiewnickiej świątyni przywitał ks. Zbigniew Bielas. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przypomniał m.in., że 16 czerwca przeżywaliśmy 21. rocznicę kanonizacji św. Ojca Pio.

W homilii bp Jan Zając mówił, że Ojciec Pio jak Dawid zaprasza nas do radosnego uwielbienia Pana, który jest naszym Pasterzem i wzywa do wyznawania wiary i miłości. Podkreślał, że Ojciec Pio wprowadza nas w tajemnicę Bożego Miłosierdzia. – Ojciec Pio prowadzi nas na spotkanie z Panem Jezusem, który wybiera, powołuje i rozsyłam swoich uczniów do dzieła ewangelizacji.

Spotkanie trwało do północy i zakończyło się Adoracją Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem eucharystycznym, po adoracji była także możliwość uczczenia relikwii św. Ojca Pio znajdujących się w dwóch dużych relikwiarzach.

Dodaj komentarz